PRIMADOMUS: de laatste weken in Almere


Actueel - Nieuws  |  woensdag, 14 oktober 2009

Hoewel de chimpansees van Donkey's groep het zelf nog niet door hebben, zijn dit de laatste weken dat ze in Nederland zijn. De reis van Achille, Anna, Babsie, Bob, Donkey, Peggy, Patrick, Prudence, Sita en Wilma naar Villena vindt binnenkort plaats. De medewerkers van AAP zijn volop bezig met de voorbereidingen.

KAV truckZo moet bijvoorbeeld een vrachtwagen van KAV in orde gemaakt worden voor een zo comfortabel mogelijk transport van de dieren. Hiervoor maakt KAV een constructie om de transportkisten stevig te kunnen verankeren. Ondertussen moet er ook voldoende ruimte overblijven om de dieren gedurende de reis eten en drinken te kunnen geven. Daarnaast installeren we een camera, zodat we de dieren tijdens de reis kunnen observeren.

Ook voor enkele dierverzorgers zijn dit (voorlopig) de laatste weken in Nederland. Want twee van de huidige verzorgers van Donkey's groep gaan met de dieren mee naar Spanje om ze ook daar te verzorgen. Eén daarvan komt oorspronkelijk uit Spanje en gaat dus eigenlijk terug naar huis. De ander gaat voor een periode van drie maanden mee. Voor de chimpansees betekent dit dat ze straks in die geheel nieuwe omgeving in Spanje toch vertrouwde gezichten om zich heen hebben.

Lees wekelijks op deze site hoe Primadomus vordert en de vertrekdatum voor de chimpansees nadert.